Korea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korea

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rainbow/레인보우-Tanıtım

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rainbow/레인보우-Tanıtım Empty
MesajKonu: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:09 pm

Grup Adı:Rainbow

Korece:레인보우

Japonca: レインボ

Çince: 彩虹

Üye Sayısı:7 kız

Ülke:Güney Kore

Kore'de ki Çıkış Tarihleri:14 Kasım 2009(MBC Music Core yayınında)(''Gossip Girl'' şarkısıyla)

Japonya'da ki Çıkış Tarihleri:14 Eylül 2011( NTV Sukkiri programında)

Çin'de ki Çıkış Tarihleri:24 Aralık 2013(DSP Media'nın ''Star Christmas Concert'' adıyla Şangay'da düzenlediği yılbaşı konserinde.)

Kuzey Amerika Çıkış Tarihleri:14 Kasım 2013 (Kanada'da düzenlenen 2K13 Feel Korea konserinde)

Fan Club Adı/Hayranlarına Verilen Ad: Rain-nous (레인너스)

Ajans: DSP Media Entertainment (SS501, KARA, A-JAX, PURETTY ve Oh Jong Hyuk ile aynı)

Alt Grupları:Rainbow Pixie, Rainbow BLAXX

Japonya'da ki Ajansları: Universal Music Japan

Dağıtımcı:LOEN Entertainment

Şirket Arkadaşları:A-JAX, April, Click-B, Youngji, Kasper

Eski Şirket Arkadaşları:SS501, AST’1,PURETTY,Kara

Arkadaş Olduğu Gruplar:Secret, Infinite, Girl’s Day, Jewelry, Nine Muses, ZE:A,VIXX

Arkadaş Olduğu Solistler:NS Yoon-G, Han Groo, f(x) Amber, Kang Eun Hye (Viki)

Kore'de Yayınlanan Albümler:

”Gossip Girl” mini album (2009), “A” digital single (2010), “MACH” digital single (2010), “So Girl” mini album (2011), “So Girl” repackage mini album (2011), “Rainbow Syndrome” studio album part 1 (2013), ”Rainbow Syndrome” studio album part 2 (2013),“White Letter” special album (2014), “INNOCENT” mini album (2015), “PRISM” mini album (2016)

Japonya'da Yayınlanan Albümler:

”A” Japanese single (2011), “MACH” Japanese single (2011), “GONNA GONNA GO!” Japanese single (2012), “Over The Rainbow” album (2012), “Over The Rainbow” special edition album (2012), “Rainbow Syndrome” Showcase DVD (2014)

Etkinliklerde Seslendirdikleri Şarkılar: Bon Voyage, Every Night, Wannabe

OST'lar(Dizi Müzikleri):

Holic (2011 - A Trip Left To Find The Beauty of Korea DVD Boxset)
I’m a Sad Romantic (2011 - Twinkle Twinkle)
I Love Zoobles (2011 - Zoobles)
The Adventures of Zoobles (2011 - Zoobles)
You and I (2011 - City Hunter)
CANDY GIRLS! (2012 - Zoobles Japanese DVD Vol. 1)
Sweet (2012 - Rainbow Rose DVD Box Set)
Beautiful World (2012 - W-Foundation “If Love Earth, Take Action!!” Kampanyası İçin)
One More Time (2014 – Secret Love)
Talk about Love (2014 – W-Foundation)

Diğer Yayınladıkları Şarkılar:

Season’s Greetings (2012)
SBS Inkigayo Traffic Safety Song (2013)
"Sunshine" (Incheon Version) (2013)

Kazandıkları Ödüller:

Ekim 2010:Ayın Çaylağı Ödülü(Cyworld)
2011:En Fotojenik Grup Ödülü(2011 Korea Görsel Sanatlar Ödülleri'nde)
Hallyu İkonu Ödülü(26. Golden Disk Ödülleri)
Yeni Yıldız Ödülü (2012 Asya Model Festival Ödülleri)
2013: Idol Star Athletics Championships

Eski Yurt Oda Düzeni:

Jae Kyung & Yoon Hye
Woo Ri, Seung A & No Eul
Ji Sook & Hyun Young

Kendi Programları:

MTV 24
Hanlove
Special D-Day
Star VJ Show
The Muzit
me2day chat
Rainbow 生Show!
The Dramatic
DSP Radio (Woo Ri & Ji Sook, Woo Ri & Hyun Young, Seung A & No Eul)
Girl’s Wiki (Ji Sook & Hyun Young)
V App Chat
RainVow V App

Konserleri:

SS501 Persona Encore Concert
Seoul Train Japanese Showcase
Japanese Debut Event
Rainbow Premium Live
Rainbow Syndrome Part 1 Showcase
Rainbow Festival 2013
DSP Festival
2013 DSP Star Christmas Concert
Rainbow BLAXX Showcase
Paparazzi Hologram Concert (Play K-Pop)
Always Cantare 2 Live Finale Concert (Jae Kyung)
Prism Showcase

Fan Event/Hayranları İle Buluşma Etkinlikleri:

Lost Saga Fansigning
Cass Beer Fansigning
Japanese Fan Handshake Event
Japanese Fan Stamp Event
Rain-nous Japan Fanclub Meeting
Rainbow Syndrome Part 1 Fansignings
Rainbow Syndrome Part 2 Fansignings
Arirang After School Club (Rainbow)
Melon Fan Autograph Session
Elsword Showcase
FanMe Fanmeeting
Hanlove @ Studio in Okubu
Rainbow BLAXX Inkigayo Mini Fan Meeting
Rainbow BLAXX Special Album Fansigning
M-Wave Meet & Greet
Arirang After School Club (Rainbow BLAXX)
Rainbow BLAXX Music Bank Valentine’s Day Mini Fan Meeting
Rainbow BLAXX Culminating Party Event
G+ Star Zone Season 3 Opening Ceremony
Jill Stuart Fansign Event (Jae Kyung)
DSP Artist Collection
Chocolatier Pepero Day Event (Seung A)
2014 Seogwip International Citrus Fair Fansign Event
Jill Stuart Christmas Fansign Event (Jae Kyung)
Black Squad Fansign Event (Hyun Young)
M-Wave Meet & Greet
Lint exhibit (Ji Sook)
MISSHA Magic Cushion Event (Jae Kyung, Woo Ri & Seung A)
Prism Fansingings
Arirang After School Club (Rainbow)
1theK Let’s Dance
UFOTown
2016 P.I. (Ji Sook)

Podyuma Çıktıkları Etkinlikler:

2012 Tokyo Girls Collection
2013 K-Pop Collection
2013 Seoul Girls Collection

Yer Aldıkları Reklam Markaları/Şirketleri:

Demi Soda

Elçilik Yaptıkları Etkinlikler:

EXR-Push Button Collaboration
Seoul Character Licensing
Korean Women’s Football
Hallyu Wave
W-Foundation

Modellik Yaptıkları Şirketler/Markalar:

The Kingdom of the Wind
Yggdrasil
Lost Saga
Legendary Chivalrous Fighter (Jae Kyung, Woo Ri, Seung A & Ji Sook)

Performans Sergiledikleri Ülkeler:

Kanada
Çin
Japonya
Filipinler
Güney Kore

Diğer:

2012 K-Pop Dance Cover Festival (Jüri)
https://korea-sarang.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:09 pm

2009:Oluşum Süreci Ve Çıkış-Gossip Girl Şarkısı:

Ocak 2009 civarlarında, DSP Media'nın yeni bir kız grubu çıkartacağına ilişkin ilk söylentiler yayılmaya başladı.DSP Media şirketinde 4 senedir eğitim gören bazı stajyerlerin yer alacağını içeren bazı haberlerle,grubun toplamda 7 kadın/kızdan oluşacağı söylentisi yayılmaya başladı.Bu söylentiler Ekim ayının sonlarına doğru devam etti.DSP Media,Rainbow'un resimlerinden oluşan günlük tanıtımlar(Tanıtım resimleri) yayınlamaya başladı.6 Kasım 2009'da Rainbow,Gossip Girl şarkısıyla çıkış yaptı.

3 Kasım 2009'da,Rainbow,resmi bir müzik grubu olarak sanat dünyasına atıldı.DSP basına şu sözlerle açıklamada bulundu;

''Dış görünüşleri Fin.K.L'dan aşağı kalmayan Rainbow üyeleri toplandı/birleşti.''

11 Kasım 2009'da,aynı gün yayınladıkları 5 şarkılık EP(Küçük bir albüm) ile aynı ismi taşıyan ''Gossip Girl'' şarkısının klibi yayınlandı.14 Kasım 2009'da,Show! Music Core adlı müzik programında ilk single'ları ''Gossip Girl'' ile performans sergilediler ve böylece çıkış yaptılar.

Yayınladıkları Gossip Girl şarkısını takip ederek,SS501 grubunun ''U R Man'' isimli şarkısına yanıt olarak yazılmış olan albümdeki "Not Your Girl" şarkısının da promosyonlarını yaptılar.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:09 pm

2010:İmaj Değişikliği Ve Yükselen Popülarite:

Ağustos 2010 başlarında,DSP Media,grubun Gossip Girl şarkısı için yayınladığı tanıtım resimleri gibi tekli resimler yayınladı.Üyeler,tanıtım resimleri için her birine verilen gök kuşağı rengiyle eşleşen göz farlarıyla birlikte beyaz sade elbiseler giydiler.İkinci tanıtım resminde,iki farklı arka planda çekilmiş 2 farklı kıyafet giyen üyeler gösterildi.11 Ağustos 2010'da,''A'' şarkısının klibi yayınlandı ve Rainbow,iki gün sonra KBS kanalının Music Bank isimli programında yer aldı.Sonraki performansları ise Show! Music Core ve SBS kanalının Inkigayo programında sergilendi.

17 Ekim 2010'da,DSP Rainbow üyeleri konsept fotoğrafları yayınadı;bu fotoğraflar ''A'' için yeni bir single yayınlama düşüncesindeydi.19 Ekim 2010'da konsept fotoğraflarının tamamlanmasının yanında single yayınlandı.21 Ekim 2010'da,ilk olarak Mnet kanalının programı M! Countdown'da bir dizi performans gerçekleştirdi.Ardından üç tane daha performans sergiledi.Grup,14 Kasım 2010'a kadar sürecek olan ,diğer single'ları ''Mach'' için promosyonlara başladı.

DSP Media'nın açıklaması ile birlikte,Rainbow'un tekrar imaj değişikliği yaptığı bildirildi.

''Onlar sadece masum ve seksi taraflarını gösterdiler.Kademe atlayacak bir görüntü sergileyecekler.Onlar seksi bir kadın imajına dönüşecekler.''
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:10 pm

2011: So Nyeo, Sweet Dream Ve Japonya'da Çıkış:

Nisan 2011'de,ikinci EP, SO 女(女 işareti Doğu Asya'da ''kadın'' anlamına gelen karakterdir.).EP'deki şarkılardan biri olan "To Me",bir single olarak yayınlandı.Bahar mevsimi bu sürüm için genel bir konseptti ve EP'nin fotoğrafları için üyeler arka planda çiçekle dolu bir alan içinde beyaz elbiseler ile poz verdiler.

''To Me'' şarkısının promosyonları için kullandıkları zenginliği tasvir eden imajları aslında şarkının intikam temasını bizlere göstermek içindi.Single'ın bestesi için,Rainbow,Japon müzik yapımcısı Daishi Dance ile çalıştı ve klibin bale içeren koreografisi balerin Swan Lake'ten uyarlandığı bildirildi.14 Mayıs 2011'de,Sega Toys ve Dong Woo Animation şirketleri,Japon/Kore yapımı animasyon serisi Zoobles'in iki şarkısı için Rainbow ile anlaştı.Üç dilde(Korece,Japonca,İngilizce) seslendirilen "I Love Zoobles" ve "Zooblesui Moheom" adlı iki şarkı,serinin açılış(ilk olarak Japonca versiyonla başlanıyor.) ve kapanış tema şarkısı olarak kullanıldı.Şarkılar,DSP Media'nın Resmi Youtube kanalına yüklendi.

20 Haziran 2011'de,bir gün sonra yayınlanan tam klip ile,Rainbow'un yeni single'ı "Sweet Dream" için 43-saniyelik bir tanıtım videosu,DSP Media'nın resmi Youtube kanalı üzerinden paylaşıldı. "Sweet Dream" şarkısının klibi hareket kontrol kamerası ile çekildi. "SO 女" albümün yeni versiyonu 22 Haziran 2011'de yayınlandı ve içinde "Sweet Dream" şarkısı, "Kiss" adlı şarkını (Gossip Girl albümündeki)akustik versiyonu,''To Me'' şarkısının klip versiyonu ve "Sweet Dream" şarkısının enstrümantal versiyonu yer alıyor.23 Haziran 2013'te,Rainbow,yeni sürüme destek için M! Countdown programında performans sergiledi.

7 Eylül 2011'de,Rainbow,''A'' şarkısının Japonca versiyonun klibinin yayınlanması ile Recochoku'nun haftalık indirme sıralamasında yüksek sıralarda yer aldı.Grup,Tokyo'nun Ikebukuro ilçesinde 2.000 hayranın oluşturduğu kalabalık önünde,on beş dakikalık konuşmanın ardından ''A'' şarkısını söyleyerek performans sergiledi.14 Eylül 2011'de,Rainbow Japon müzik marketleri için ''A'' isimli çıkış single'ını piyasaya sürdü ve 10,141 kopya satarak Oricon'nun günlük single sıralamasında 3.sıraya yükseldi.Özel bir DVD'nin yanı sıra, "Gossip Girl" isimli grubun çıkış şarkısının Japonca versiyonu yayınlandı.Rainbow,Sukkiri adlı programda,''A'' şarkısı ile performans sergileyerek Japon TV/kanal çıkışlarını yaptılar.7 Aralık 2011'de,grup "Mach" (Japonca: マッハ) şarkısının Japonca versiyonu yer alan ikinci Japonca single'ını yayınladı ve Oricon'un haftalık grafiklerinde dokuzuncu sıraya yükseldi.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:10 pm

2012: Rainbow Pixie, Over the Rainbow,Ve Solo Projeler:

3 Ocak 2012'de,DSP Media,üç üyeli bir alt grup çıkaracağını duyurdu.Aynı gün,DSP Media'nın resmi internet sayfasında bir tanıtım resmiyayınlandı ve üçlü alt grubun adının ''Rainbow Pixie'' olacağı açıklandı.4 Ocak 2012'de,yayınlanan diğer bir tanıtım resmi ile grup üyelerinin SeungAh,Hyunyoung ve Jisook olduğu ortaya çıktı.Grup,12 Ocak 2012'de çıkış şarkıları ''Hoi Hoi'' yi yayınladılar ve ilk performanslarını Show! Music Core programında gerçekleştirdiler.

Rainbow,14 Mart 2012'de Over the Rainbow adlı çıkış albümün detayları ile birlikte "Gonna Gonna Go!" (Japonca: ガナガナGO!) isimli yeni bir Japonca single yayınladı.Albüm,28 Mart 2012'de yayınlandı.5 Nisan 2012'de,Rainbow,"CANDY GIRLS!" isimli yeni bir Japonca şarkıyı tanıttı.Resmi klip,5 Eylül 2012'de yayınlanan ilk DVD serisinin içinde gösterildi.

DSP Media,grubun kalan üyelerinin,yeni bir duyuruya kadar,Güney Kore'deki diğer faaliyetler ile ilgileneceğini duyurdu.Woori,varyete program Invincible Youth'un kadrosunda yer aldı,fakat KBS kanalının sitcom'u I Need A Fairy'de oynayacağı için programı bıraktı.Jaekyung,2 Nisan 2012'de gösterime giren jTBC kanalının Monster dizisinde baş rolü canlandırdı.19 Nisan 2012'de,DSP Media,Hyunyoung'a vokal kord polip tanısı konulduğunu ve başka bir açıklamayla,tedavisi için ameliyata alındığını bildirdi.

Açıklama:

''Onun programı yoğunlaşmaya başladığında,bizce polibin oluşmasının nedeni olarak,sesini daha fazla kullandı.''

Vokal Kord Polibi/Ses Teli Polibi Hakkında Bilgi:

Ses teli polip ve kistleri ses telinin herhangi bir kısmında oluşabilen, genellikle tek, izole lezyonlardır. Bu lezyonlar sıklıkla sesin kötü kullanımı ile ve muhtemelen de laringofarengeal reflü (gizli reflü) ile ilişkilidir. Ses tellerinin diğer kitle lezyonları gibi bu lezyonlar da uzun süreli ses kısıklığına neden olurlar.

Ayrıca,Jaekyung SBS programı Law of the Jungle W'de yer aldı.SeungAh ise tvN'in The Romantic and Idol adlı programın birinci sezonunda yer aldı.
Admin
Admin
Admin

2013: Rainbow Syndrome Part 1 & 2

5 Şubat 2013'te,Rainbow'un 13 Şubat'ta,Rainbow Syndrome adlı ilk stüdyo albümünün birinci kısmını/part'ını yayınlayacağı belirtildi.Grup aynı gün özel bir showcase gerçekleştirdi.Sonradan ikinci kısmın yayınlanma tarihinin Haziran'da olacağı ve Rainbow'un,''Tell Me Tell Me'' şarkısını parlak konsepti ile devam edecekleri duyuruldu.27 Mayıs 2013'te,Rainbow,resmi Youtube hesaplarında geri dönüş için bir tanıtım videosu yayınladılar.part 2'nin çıkış parçası ''Sunshine'' klibi albümle birlikte,4 Haziran 2013'te yayınlandı.
Admin
Admin
Admin

2014-Günümüz:Rainbow BLAXX,Innocent ve Prism

Jaekyung,Woori,SeungAh ve Hyunyoung'dan oluşan ikinci alt grup Rainbow BLAXX;Ocak 2014'te kuruldu.Özel albümleri ''RB Blaxx'',20 Ocak 2014'te yayınlandı.Albümün baş şarkısı ''Cha Cha'' nın klibi Digipedi tarafından çekildi ve o yılın Ocak ayı boyunca dünyada en çok izlenen dördüncü K-Pop klibi oldu.Klip,şarkının koreagrafisinin yanı sıra cinsel içerikli olduğu için tepki çekti.

Rainbow'un üçüncü mini albümü ''Innocent'' ve ''Black Swan'' isimli başlık parçasının klibi 23 Şubat 2015'te yayınlandı.Grup ilk geri dönüş performansını 26 Şubat'ta M! Countdown programında gerçekleştirdi.Dördüncü mini albümleri ''Prism'' ve albümün başlık parçası ''Whoo''nun klibi 15 Şubat 2016'da yayınlandı.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Rainbow/레인보우-Tanıtım   Rainbow/레인보우-Tanıtım Icon_minitime1Paz Ocak 08, 2023 6:11 pm

ainbow Pixie

3 Ocak 2012'de,DSP Media,üç kişinin yer aldığı bir tanıtım resmi yayınladı.

Rainbow,daha çok olgun ve seksi konsepti ile bilinirdi.Adı ''Rainbow Pixie'' olan üç kişilik grubun tatlı,şeker yönünü göstereceği ortaya çıktı.4 Ocak'ta yayınlanan klip tanıtım videosu ile üç kişilik alt grupta kimler olduğu ortaya çıktı:SeunAh,Jisook,Hyunyoung.12 Ocak'ta ''Hoi Hoi'' şarkısını yayınladı ve resmi olarak 'Music Core' programında çıkış yaptı.

Üyeler:SeungAh,Jisook,Hyunyoung
Rainbow BLAXX

DSP Media,Rainbow'un Ocak 2014'te 4 kişilik bir alt grup projesi olduğunu duyurdu.Bu grubun Rainbow ve Rainbow Pixie'nin şeker kız konsepti yeri olgun ve seksi bir konsepti temsil edeceği belirtildi.Rainbow BLAXX,20 Ocak 2014'te ''Cha Cha'' şarkısını yayınladı ve özel bir showcase düzenleyerek çıkış yaptı.

Üyeler:Jaekyung,Woori,SeungAh,Hyunyoung

Rainbow/레인보우-Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MAMAMOO (마마무) Tanıtım
» SPICA "스피카" Tanıtım
» WINNER (Tanıtım)
» WINNER (Tanıtım).............WINNER (Tanıtım)
» 100% TANITIM hakkında